جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که نمی دانید پلک شما دارای مشکل است یا خیر ؟ ، دوره نقاهت بعد از جراحی به صورت می باشد؟ و … به ادامه مطلب توجه فرمایید .

امروزه متقاضی برای جراحی زیبایی پلک افزایش یافته که به 3 شکل نیز انجام می پذیرد که عبارت است از بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل که انتخاب با خود متقاضی  می باشد. بی حسی موضعی در حقیقت شیبه  بی حسی ای است  که در دندانپزشکی صورت می گیرد. در روش بی حسی موضعی از لیدوکایین تنها در محل عمل که در اینجا شامل دور پلک می باشد ، تزریق می گردد. بسیار بدیهی است که با تزریق لیدوکایین، پلک بی حس می شود و بیمار هنگام جراحی زیبایی پلک چیزی را حس نمی کند، ولی در داروی تزریقی در جراحی زیبایی پلک تنها  درد را متوجه نمی شود، لیکن اضطراب بیمارهمچنان باقی است.

چه افرادی به جراحی زیبایی پلک نیاز دارند ؟

اگر یک یا چند مورد از موارد زیر را دارید ، می توانید به پزشک مراجعه کنید :

 • اگر پلک پایین افتاده باشد علاوه بر جراحی پلک نیاز به کشیدن ابرو و تزریق بوتاکس و … می باشد .
 • وجود پوست اضافی که چین طبیعی موجود در قسمت زیر ابرو و بالای چشم را پنهان کند .
 • چشم ها به طور مدام پف داشته باشند و خسته به نظر برسند .
 • اگر از پلک بالای چشم پوست شل آوریزان باشد .

جراحی زیبایی پلک

در جراحی زیبایی پلک به شکل نیمه بیهوشی ، جدا از اینکه دور پلک توسط جراح سر می شود، متخصص بیهوشی نیز از راه رگ،داروی ارامبخش را به بیمار تزریق می کند که این داروها بیمار را می خواباند. در جراحی پلک به روش بیهوشی که بیمار به شکل کامل بیهوش می گردد.

پس از جراحی زیبایی پلک چشم احتمال داده می شود که دور چشم مقداری متورم و کبود گردد. در جراحی زیبایی پلک خشک شدن چشم  امری رایج می باشد که بمنظور برطرف کردن آن بایستی از اشک مصنوعی استفاده نمایید. تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی پلک طی 10 روز الی 2 هفته بهبود می یابد ولی نتیجه نهایی جراحی پلک پس از چند ماه نیز مشخص می شود  حتی امکان دارد که یک سال زمان ببرد تا جای بخیه ها از بین برود و ما آن زمان می توانیم در خصوص نتیجه عمل تصمیم گیری کنیم . نتیجه جراحی زیبایی پلک دائمی می باشد ولیکن با گذشت زمان امکان دارد که نیز دستخوش تغییرات شود و روی پلک نیز اثر بگذارد. جراحی زیبایی پلک برای هر دو پلک بالا پایین امکان دارد و گاهی امکان دارد که برای 4 پلک انجام شود.

دكتر ماریا مرادی برای شما بیان مینماید كه اين جراحي‌  پلک به ‌اصطلاح پزشکی بلفاروپلاستي پلك تحتاني، بلفاروپلاستي پلك فوقاني و بلفاروپلاستي توام فوقاني و تحتاني نام دارد و هر کدام ار آنها تكنيك‌هاي متنوع و خاص خود را دارا می باشند، پس نوع تكنيك ها در جراحی زیبایی پلک نيز مي‌تواند مبنايي بمنظور تقسيم‌بندي انواع  گوناگونی از جراحي‌هاي  زیبایی پلك باشد. مثلا در خصوص پلك پایین امکان دارد که برش از راه ملتحمه (غشا مخاط نازك و شفافي است كه سطح داخلي پلك‌ها را پوشانده است) يا از راه پوست انجام شود. بنابراین بلفاروپلاستي پلك تحتاني به دو دسته «با برش» و «بدون برش» پوستي  تقسيم مي‌شود.

تاثیر جراحی زیبایی پلک

 • این جراحی باعث شادابی چهره می گردد و ترمیم آن تدریجی می باشد و ممکن است چند ماه طول بکشد که جای بخیه ها به طول کامل ناپدید شود . زیبایی که از انجام جراحی پلک حاصل می شود تا مدت ها باقی می ماند .
 • جراحی افتادگی پلک پایین و پف پلک بالا دائمی می باشد و برگشت پذیر نیست . و سایر عمل ها ممکن است با توجه به ژنتیک فرد و روش های زندگی بعد از مدتی دچار تغییر شود .

 شرایط لازم قبل از جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک هم مانند سایر عمل ها دارای شرایط خاص می باشد که بیمار باید قبل از عمل به آنها توجه کند . درادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت :

 • باید سعی شود حداقل از 10 روز قبل هیچگونه مسکن استفاده نشود . تنها مسکن که در موارد ضروری می توانید مصرف کنید استامینوفن می باشد .
 • از مصرف ویتامین E چند روز قبل از عمل خودداری کنید .
 • مصرف سیگار از 4 هفته قبل از عمل ممنوع می باشد . توجه داشته باشید که عوارض قلیان کمتراز سیگار نیست .
 • تا دو ماه بعد از عمل نباید از مشروبات الکی استفاده کنید .
 • سه روز استراحت مطلق بعد از انجام عمل نیاز می باشد .
 • در صورت وجود هرگونه احساس بیماری به پزشک خود اطلاع دهید .

میزان درد در جراحی زیبایی پلک

درد ی که بعد از عمل جراحی چشم وجود دارد بسیار کم بوده و با دارو به سرعت برطرف می شود .

دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک

طول بهبود برای افراد مختلف متفاوت می باشد . ولی به طور کلی به یک هفته استراحت نیاز می باشد .

حتما باید توجه داشت در هنگام استراحت و هم بعد از آن از انجام دادن فعالیت های شدید ، انجام ورزش های سنگین ، خم شدن و … تا یک ماه اجتناب کرد .

بهترین جراح بینی در تهران 

بهترین جراح بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =