خطوط دور لب

خطوط دور لب (Smoke Line)

کاشت مژه

با بالارفتن سن چین و چروک های بدن ؛به خصوص در نواحی اطراف دهان و پشت لب افزایش می یابند.این چین و چروک ها هم در مردان و هم در زنان به وجود می آید اما احتمال این امر در زنان بدليل ظرافت بيشتر لايه مياني پوست ، بیشتر است.

 

خطوط دور لب (Smoke Line)

دلایل به وجود آمدن چروک دور لب

( که اصطلاحا smokers line نامیده میشود)
• بالارفتن سن
• در معرض اشعه آفتاب بودن
• ژنتیک
• کشیدن سیگار

انواع چین و چروک دور لب

۱٫ خطوط لبخند( خطوط نازولابیال):این خطوط بیشتر در زنان با بالارفتن سن برجسته تر و عمیق تر می شوند و از كنار بینی تا گوشه دهان ادامه دارند.
۲٫ خطوط عمودی گوشه دهان يا خطوط ماريونت:این خطوط باعث می شوند که چهره شكسته تر و یا غمگین تر دیده شوند ، از گوشه های دهان بسمت فک پايين امتداد دارند.
۳٫ چروک های عمودی پشت لب : از آنجا که لب دارای حرکات مکرر است لذا تشکیل چین و چروک های اطراف لب امری طبیعی است.همچنین سیگار کشیدن های مکرر در تشکیل این چروک ها عامل کمک کننده محسوب می شوند.

روش های جوان سازی اطراف لب ها

روش های متعددي دردرمان این خطوط مطرح هستند . هر يك از اين روشها حسنها و محدوديت خود را دارند . در اینجا به چند روش درمان اشاره می شود:

محصولات موضعی

این محصولات برای افزایش ميزان کلاژن و الاستین در پوست هستند و خطرات عمل جراحی را ندارند و با استفاده ي چند ماهه باعث بهبود نسبي در چین و چروک ها می شوند.

– رتینول

این کرم ها با لايه برداري پوست باعث افزایش ضخامت لایه های مياني پوست و کاهش ضخامت لایه های نازک سطحی پوست می شوند . اين کار موجب ايجاد پوستی نرم تر و صاف تر شده و خطوط پشت لب وا كمي بهبود مي بخشند.
– لوسیون های آلفا-هیدروکسی اسید نیز می توانند مفید باشند اما اثرات بسيار سبكي در اين مورد دارند.

لایه برداری شیمیایی و درم ابریژن

در روش های بالا كه بصورت شيميايي يا فيزيكي یک لایه از روی پوست برداشته ميشود، اثرات قوي تري نسبت به كرم هاي موضعي ايجاد ميشود اما مراقبتهاي بعد از انجام كار نيز حساس تر است.

کشیدن صورت با روش جراحي

روش جراحي فقط در موارد افتادگي شديد صورت همراه با عميق شدن زياد خطوط نازولبيال و ماريونت پيشنهاد ميشود ، موقعي كه رفع اسن مشكلات با ساير روشها خيلي مطلوب نيست. علت هم هزينه زياد جراحي و هم دوره ي طولاني نقاهت بيمار است. ضمن اينكه جراحي با آثار خط برش در كناره هاي صورت همراه است .

ليزر فركشنال

ليزر يكي از روشهاي قوي و موثر در بهبود خطوط پشت لب است . اين روش اگر با PRP تلفيق گردد اثر به مراتب بهتري در جوانسازي صورت و پشت لب خواهد داشت. دوره درمان این روش فوری نیست و اغلب اوقات یک هفته طول میکشد و نتایج پس از يك ماه دیده مي شوند.

هایفوتراپی

روشی نسبتا جديد و بدون تهاجم است و با استفاده از امواج متمركز اولتراسوند،انجام مي شود و باعث ،سفت کردن پوست شل و رفع چروک ها  تا حدود سي درصد مي شود.

بوتاکس

روشی موثر برای كاهش عمق خطوط ریز اطراف دهان می باشد و گزینه ای با هزینه مناسب و خوب برای مختل کردن عضلات اطراف دهان و رفع چروک دور لب است . در واقع بوتاكس با كاهش قدرت انقباضي عضلات دور لب اثراتش را اعمال مي كند. نتایج بوتاكس بیشتر از ۳ تا ۴ ماه ماندگاری ندارد.

ژل (فيلر)

شايد ژل ها بدليل سهولت كاربرد ، نتايج آني و مراقبتهاي حداقل نسبت به ساير روشهاپرطرفذارتر باشند. در اين روش از ژلهاي قابل جذب هيالورونيك اسيد با غلظت مناسب جهت پر كردن عمق خطوط استفاده مي شود. كاربرد برند با كيفيت و نيز غلظت مناسب ژل در رضايتمندي از نتيجه ي كار بسيار اهميت دارد.غلظت ژلي كه جهت پركردن خط خنده ويا خط ماريونت استفاده مي شود غليظ تر از غلظت ژلي است كه در پشت لب تزريق مي گردد. همچنين عمق تزريق ژل براي حصول نتيجه ي مناسب در قسمتهاي مختلف دور لب متفاوت است.
اصولا تزريق ژل در اين نواحي با مختصر قرمزي و تورم همراه است كه طي يك روز رفع ميشود اگر چه امكان بروز كبودي در برخي بيماران مسن بيشتر است.

کاشت مو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =