دردهای مچ پا

بین پا و ساق مفصلی بسیار محکم و پایدار به نام مفصل مچ قرار گرفته است، این مفصل قادر است تا نیروی وارده بر بدن را تحمل کند. مفصل مچ پای انسان در هنگام راه رفتن، نیرویی در حدود 1.5 برابر وزن انسان را تحمل می کند. این در حالی است که این نیرو در هنگام دویدن تا 8 برابر وزن انسان افزایش می یابد.

به این دلیل که مفصل مچ پا، یکی از کلیدی ترین مفصل های بدن است، پس آسیب به این مفصل سبب بروز دردهای آزار دهنده خواهد شد. شما ساکنین محترم تهران می توانید با مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد در تهران ، آقای دکتر مسعود صابری، تمامی آسیب های وارده به مفصل مچ پا، مفصل زانو و مفصل لگن خود را، درمان کنید.

  • در این مطلب به شایع ترین درد های مفصل مچ پا اشاره می کنیم!

شایع ترین درد های مچ پا

درد بر اثر آرتروز یا ساییدگی مفاصل

همان طور که می دانید در پی آرتروز، مفاصل بدنی دچار آسیب می شوند. در مچ پا نیز آرتروز به غضروف های مفصلی آسیب می رساند. آرتروز در پی عواملی مانند عوامل ژنتیکی، موروثی و یا بالا رفتن سن رخ می دهد. از آنجا که آرتروز سبب ساییدگی مفاصل می شود پس فرد در هنگام راه رفتن درد شدید و تورم در مچ پای خود را تجربه می کند.

البته لازم به ذکر است که در برخی حالات با اصابت ضربه به این ناحیه از پا، آرتروز شروع می شود. ممکن است که این آسیب وارده به قدری شدید باشد که سبب له شدن غضروف مچ پا شده و در نهایت نیاز به تعویض مفصل توسط متخصص ارتوپد دارد.

دردهای مچ پا

شکستگی و پیچ خوردگی

در پی شکستگی و پیچ خوردن پا، فرد دچار درد در این ناحیه می شود. این درد ها ممکن است با گذر زمان بهبود یابند. اما ممکن است در اثر بد جوش خوردن مچ پا و رعایت نکردن مراقبت های لازم، این درد، به درد مزمن تبدیل شود. زمانی که درد مچ پای شما به درد مزمن تبدیل می شود نشان دهنده آن است که مشکل خاصی در غضروف ها و مفاصل شما به وجود آمده است.

  • برای درمان و پیشگیری از ساییدگی مفصل مچ پای خود باید سریعا به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

دردهای ناشی از تاندون پرونئال

تاندون پرونئال در مچ پا در اثر فعالیت های ورزشی و حرکات خاص در خطر کشیدگی است. در اثر کشیدگی این تاندون، التهاب و درد در این ناحیه رخ می دهد.

از دیگر عوامل شایع که سبب آسیب مفصل مچ پا می شود می توان به روماتیسم مفصلی، تومورهای استخوانی و عفونت اشاره کرد.

برچسب گذاری توسط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =