سونوگرافی در سه ماه اول بارداری

سونوگرافی در سه ماه اول بارداری

سونوگرافی در سه ماه اول بارداری برای جنین بسیار ضروری و واجب است چرا که درسه ماه اول بارداری اندام های جنین شکل می گیرد و پزشک به راحتی می تواند سن جنین را درهفته چهارم تشخیص دهد متاسفانه بیشتر افراد به دلیل طرز فکر اشتباه ،سونوگرافی برای جنین را خطرناک می دانند در صورتی که این چنین نیست .

با پیشرفت علم پزشکی سونوگرافی توانسته یک جایگاه خاصی در رشته پزشکی خصوصاً زنان باز کند و نه تنها خطرناک نیست بلکه بسیار ضروری و مهم می باشد زیرا  می توانید از سلامت جنینتان در سه ماه اول بارداری مطمئن شوید به همین دلیل سونوگرافی در سه ماه اول بارداری خصوصاً هفته ی چهارم بارداری مهم است .شما عزیزان می توانید برای تعیین جنسیت فرزندتان در هفته ی 20 بارداری مراجعه کنید.

دلایل اهمیت سونوگرافی درسه ماه اول بارداری

  • به منظور تعداد جنین
  • سن جنین
  • بارداری در چه وضعیتی قرار دارد داخل یا خارج رحم ؟
  • برای تشخیص سقط کامل یا خود به خودی جنین

هفته  چهارم بارداری

قبل از هفته ی چهارم تقریباً جنین مشاهده نمی شود ولی در هفته ی چهارم شما می توانید یک  لکه ی سیاه رنگ را ببینید که در هفته ی پنجم این لکه سیاه بزرگ تر می شود که با مشاهده آن پزشک به بارداری طبیعی و داخل رحمی مطمئن می شود در صورتی که این لکه قابل رویت نباشد یعنی بارداری خارج رحم است .

هفته  پنجم تا هفته  نهم بارداری

از هفته ی پنجم به بعد قلب جنین شروع به تپیدن می کند بهتر است برای شنیدن قلب جنین کمی صبر کنید تا زمانی که جنین به 5 میلی متر برسد در هفته ی ششم پزشک می تواند تشخیص دهد که جنین دوقلو است یا نه همسان است یا نه ؟ و شما می توانید در آخر هفته ی هشتم رگ خونی که در جنین تشکیل می شود را می توان مشاهده کرد .

هفته  نهم تا هفته  سیزدهم بارداری

در هفته نهم شما می توانید ضربان قلب جنین را که به حداکثر خود رسید را بشنوید در هفته ی دهم اعضای بدن جنین فرم گرفته است در هفته ی یازدهم در صورت هر گونه بد شکلی در این هفته قابل رویت است و در صورت هر گونه ناهنجاری توسط پزشک قابل تشخیص است .در هفته ی دوازدهم مناسب ترین زمان برای انجام سونوگرافی است زیرا در این زمان به راحتی می تواند در  صورت هر گونه مشکل آن را تشخیص داد .

ماموگرافی  – سونوگرافی خوب در تهران

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 11 =